Omschrijving
Monumentale ( gemeente monument ) stadsvilla uit 1898 in late Neo-renaissancestijl
Ontwerp en bouw: de Zwolse architect Steven H.J. Trooster
Deze karakteristieke villa de gevels bevatten veel decoratief metselwerk, horizontale gevelbanden en rondbogen ligt aan de fraaie Terborchstraat, één van de weinige straten in Zwolle die haar oorspronkelijke karakter heeft behouden. De gevels van de meeste panden zijn in originele staat gebleven en er staan in de straat nog steeds aan beide zijden bomen.
De woning ligt op 2 minuten loopafstand van het station en het historisch stadscentrum van Zwolle centrum is op 5 minuten lopen. De villa is momenteel in gebruik als woonhuis met kantoor aan huis. De bestemming is wonen of wonen en werken (voor de begane grond en de bel-etage).
Als woonhuis biedt deze woning veel voor de bewoners. Sfeer, veel ruimte, de schitterende overdekte veranda aan de straatzijde, waar het op een mooie zomeravond heel goed toeven is. Het meer dan ruime achterterras - 9 x 11 m - op het westen, dat grenst aan de keuken en is omsloten door een indrukwekkende monumentale plataan. Er is volop privacy op dit terras ( buren zijn kantoren en 2 hotels ) en met deze basis is een groene oase in de stad dan ook gemakkelijk te realiseren.
INDELING
Begane grond of zij-ingang - kantoor en privé:
Gang met toegang tot 1 kantoorruimte, coffee-corner, trapopgang naar de woning, vier opslagruimtes ,waaronder CV, wasmachineruimte en inpandige ruimte voor fietsen.
Bel-etage of eerste etage - woonhuis:
Dubbele voordeur, zeer ruime gang met trapopgang naar tweede verdieping, toilet, schitterende kamer-en-suite -12 x 5 meter - met veel authentieke elementen, Poggenpohl eetkeuken met inbouwapparatuur, vanwaar toegang tot het grote terras van 8 x 10 meter. Fantastische overdekte veranda aan de voorzijde.
De bel-etage verkeert nagenoeg in oorspronkelijke staat, bijvoorbeeld:
- de zware houten schuifdeuren naar de veranda,
- de en-suite deuren
- paneeldeuren
- gestuukte plafonds
- marmeren tegels en dorpels in de gang
- Het unieke en heel bijzondere plafond in de voorkamer
- De originele houten vloer van Amerikaans grenen uit de Sint Jozef kerk
1e Verdieping:
Via het ruime en monumentale trappenhuis met inpandige lichtschacht en inpandige nissen bereikt u de ruime overloop, toilet, badkamer met bad, douche en wastafel, 4 ruime slaapkamers -alle met origineel plafond-. De ouderslaapkamer aan de straatzijde heeft middels dubbele deuren toegang tot het balkon. Zowel het vrije uitzicht als de ochtendzon geven de start van de dag een vrolijk en fris gevoel.
2e Verdieping:
Deze verdieping met het mysterieuze torentje is een geheel zelfstandige wooneenheid: woonkamer, eetkeuken in de torenkamer, slaapkamer met wastafel, toilet en badkamer met douche en wasmachineaansluiting. Balkon van ca. 3 x 3 meter. Een extra slaapkamer is eenvoudig te realiseren.
3e Verdieping:
Vliering voor opslag en CV-opstalling.
OPTIONEEL
In 1965 is aan de achterzijde van de villa extra kantoorruimte gebouwd. Enige tijd geleden is deze ruimte omgebouwd naar twee leuke woonappartementen (een 1-persoons van 62 m2 en een 2-persoons van 83 m2). Voor de aanpassing van de bestemming van deze ruimtes van werken naar wonen is het verzoek onlangs bij de gemeente ingediend. De afronding hiervan wordt binnenkort verwacht. De drie wooneenheden krijgen daarmee elk een eigen huisnummer.
De twee woonappartementen worden (separaat of beide) eveneens te koop aangeboden aan de koper van de villa. Dit biedt veel mogelijkheden, zoals bv de verhuur van deze appartementen. Ideale vorm van finanaciering als een woningfinanciering en labeling box I en III.
Ingeval van aankoop van alleen de villa is een plan beschikbaar voor het waarborgen van de privacy bij de zij-ingang.
De oprit bij de woning wordt in goed overleg gedeeld met de huurders/bewoners van de appartementen.
OVERIGE GEGEVENS
- Inhoud ca 1400 m³ (exclusief de 2 woonappartementen begane grond)
- Gebruiksoppervlakte ca 295 m2 - villa met kantoor
- Perceel 229 m2
- Deels dubbelglas
- Gemeentelijk monument
- Alarminstallatie
- Hoofd CV-installatie + een kleine CV-installatie tbv de 2e verdieping
- Bijzonder trappenhuis met veel natuurlicht en monumentaal plafond, onlangs gerestaureerd.
- Er is een recent artikel over de Architect Trooster en dit pand beschikbaar.
- Er zijn gemeenschappelijke nutsvoorzieningen. Het individuele gebruik wordt vastgesteld middels tussenmeters.
- Totaal 3 kadaster percelen – geen appartementsrechten, wel opstalrechten
- Aanvaarding in overleg
PRIJZEN:
Nr. 10 Villa met 2 parkeerplaatsen € 975.000 KK ( KK = 2 % overdrachtsbelasting en ca eur 700 notariskosten )
Nr. 10 A 1-persoons woonappartement - 62 m2 woonoppervlakte : € 185.000 KK ( KK = bij niet eigen gebruik 8 % overdrachtsbelasting en ca eur 200 notariskosten) - woonkamer, openkeuken, was/technische ruimte, badkamer met douche, wc en wastafel en studeerkamer, ev te gebruiken voor logeerkamer, slaapkamer en bergruimte optioneel / eigen CV-installatie, buiten zit van ca 2 x 3 meter - nog te bouwen schuur van 5 m2 - 1x parkeerplaats
Nr. 10 B 2- 4 persoons woonappartement - 83 m2 woonoppervlakte : € 295.000 KK ( KK = bij niet eigen gebruik 8 % overdrachtsbelasting en ca eur 200 notariskosten )- woonkamer, eetkeuken, 2 slaapkamers, wc, badkamer met dubbele wastafel, douche, en wasmachine opstelling, achterplaats met schuur, terras
van ca 4 x 4 meter aan de voorkant met zonnescherm - nog te bouwen schuur van 5 m2 - 1x parkeerplaats
Voorkeur verkoper is de verkoop nr 10 en 10 A samen
Voor meer informatie of een bezichtiging kunt u terecht bij Van Beek makelaardij - 0622972546 en/of Rodenburg makelaardij Zwolle - 038422222
Zij informeren u graag in een persoonlijk gesprek over de diverse mogelijkheden.
Lees de volledige omschrijving